30 ایده چیدمان آشپزخانه عروس جدید 1403 با عکس | مدرن و فانتزی‏

چیدمان آشپزخانه عروس جدید

آشپزخانه نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره ما دارد. انتخاب مناسب چیدمان آشپزخانه عروس جدید باعث می‌شود این فضا به مکانی آرامش‌بخش و کارآمد تبدیل شود. اولین گام برای چیدمان این مکان، شناخت دقیق فضای موجود و تعیین نیازهایتان است.

خانواده جدید باید به‌دقت فضای این مکان را بررسی کنند و نیازهای خود را بشناسند تا ابزارها و اساس مناسبی خرید کنند. مثلا اگر فضای کوچکی در اختیار دارید، باید اصول چیدمان آشپزخانه کوچک را بدانید و از تهیه بسیاری از لوازم دکوری خانه غیرضروری چشم‌پوشی کنید. در این مقاله به بررسی 30 ایده جذاب برای چیدمان آشپزخانه عروس ساده، مدرن و فانتزی می‌پردازیم. پس همراهمان بمانید.

ایده‌های چیدمان آشپزخانه عروس جدید

شما می‌توانید با توجه به ایده‌های زیر، فضایی مدرن برای آشپزخانه خود بسازید و محیط آن را روح‌نوازتر و زنده‌تر کنید.

1. استفاده از دیوارپوش فومی

چیدمان آشپزخانه عروس

اگر در خانه اجاره‌ای هستید و می‌خواهید ظاهر آشپزخانه را مناسب با تازه‌عروس‌ها کنید یا بودجه کمی دارید، می‌توانید از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار، ساده و همچنین دیوارپوش فومی استفاده کنید.

2. نمایش لوازم جانبی

چیدمان آشپزخانه عروس ساده

اگر فضایی به ‌سبک روستایی می‌خواهید، می‌توانید ابزارهای کار روزمره را مانند جا ادویه و نمکدان، جعبه و قوطی فلزی، محصولات چوبی و حصیری و گیاه آپارتمانی ‏در معرض دید قرار دهید. این لوازم مانند دکور عمل می‌کنند و در بهبود چیدمان آشپزخانه عروس جدید نقش مهمی دارند.

3. پنتری یا سوپرمارکت

پنتری در چیدمان آشپزخانه مدرن

در بعضی از طراحی‌ها می‌توانید فضایی تهیه کنید که در آن بانکه‌های مختلف، ظروف غذاخوری فانتزی و ظروف قدیمی و کلکسیونی بگذارید. با این کار علاوه‌بر تهیه یک فضای ذخیره‌سازی کاربردی، دکوراسیون جذاب و خاصی نیز خواهید داشت.

4. استفاده از رنگ‌های گرم

نقش رنگ ها در چیدمان آشپزخانه

در عصری که هنوز عنصرهای خنثی حرف اول را در دکوراسیون محیط می‌زنند، داشتن آشپزخانه‌ای رنگارنگ جذابیت زیادی دارد و در خاطرها می‌ماند. پس در چیدمان این محیط از وسایل به رنگ‌های گرم و جذاب استفاده کنید.

5. بازسازی کابینت‌ها

چیدمان آشپزخانه فانتزی نو عروس

اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی برای تعویض کابینت‌ها کنید، بازسازی گزینه خوبی خواهد بود و نقش مهمی در چیدمان آشپزخانه عروس ساده و وینتج دارد.

6. استفاده از نوارهای ال‌ای‌دی

نورپردازی آشپزخانه عروس

استفاده از نوارهای ال‌ای‌دی بین کابینت‌ها و بالای اجاق گاز ظاهر بسیار جذابی به اطراف می‌دهد و برای محیط آشپزخانه نیز کاربردی خواهد بود.

7. استفاده از قفسه‌ها

نحوه چینش وسایل در آشپزخانه عروس

قفسه‌های متنوع، ظاهر جذابی به آشپزخانه شما می‌دهند. می‌توانید از انواع قفسه مخصوص بطری‌های شیشه‌ای و همچنین آویزهای مختلف استفاده کنید.

8. استفاده از آباژور

چیدمان آشپزخانه عروس با آباژور

درست است که استفاده از لامپ‌های رومیزی و آباژور برای روشن‌کردن آشپزخانه رایج نیست اما با افزودن چنین آیتم خاصی، جلوه زیبایی به این فضا می‌بخشید و آن را دلپذیرتر خواهید کرد.

9. آویزان‌کردن تخته برش و سرو

تزیین لوازم در آشپزخانه عروس جدید

گاهی آیتم‌های چوبی مانند تخته‌های برش رنگ‌های بسیار جذابی دارند و به آشپزخانه جذابیت می‌بخشند. ترکیب چوب با بیشتر رنگ‌ها خوب است و در بهبود چیدمان آشپزخانه عروس مدرن نقش مهمی دارد.

10. انتخاب رنگ تاکیدی

نقش رنگ ها در آشپزخانه عروس

رنگ تاکیدی یا اکسنت در روح بخشیدن به محیط بسیار موثر است. با انتخاب رنگی شاد و جذاب، دیگر لازم نیست حین خرید وسایل به گزینه‌های زیاد فکر کنید. همچنین می‌توانید ساده‌ترین آشپزخانه‌ها را گران‌تر و شیک‌تر جلوه دهید. یکی از راه‌های آسان و مقرون‌به‌صرفه برای استفاده از رنگ تاکیدی، ترکیب آن با سفید است.

11. استفاده از آیتم‌های هنری

استفاده از نقاشی در آشپزخانه

از نقش پررنگ تابلوهای نقاشی متنوع در چیدمان آشپزخانه عروس جدید غافل نشوید. با تهیه آیتم‌هایی که رنگشان با دکوراسیون همخوانی دارد، می‌توانید فضایی بسیار جذاب بسازید و به محیط روح ببخشید.

12. فضای تمام مشکی

بعضی افراد نسبت به استفاده از رنگ مشکی در کل فضا دید خوبی ندارند، اما این رنگ آشپزخانه‌تان را شیک و مدرن نشان می‌دهد.

13. ترکیب مشکی و سفید

بازسازی کابینت در آشپزخانه

ترکیب این دو رنگ همیشه محشر است و طرفدارهای خاص خود را دارد. با استفاده از رنگ‌های مشکی و سفید می‌توانید چیدمان آشپزخانه عروس ساده و جذابی داشته باشید.

14. استفاده از وسایل وینتج

وسایل وینتیج در آشپزخانه

آیتم‌هایی که با دیدنشان، به‌یاد سال‌های قدیم می‌افتید شاید در نگاه اول برای چیدمان عروس خوب نباشند، اما ترکیب آن‌ها و رنگ‌های گرم و بی‌نظیرشان با دیگر آیتم‌ها شگفت‌انگیز است.

15. کنجی خاص و راحت

میز غذاخوری در آشپزخانه

بخشی از آشپزخانه را برای صرف وعده‌های غذا اختصاص دهید و آن را به‌طوری تزئین کنید که تمام توجه‌ها را به خود جلب کند. مثلا استفاده از کاغذدیواری گل‌دار و رنگارنگ در کنار طراحی مینیمال و سفید بسیار جذاب است و به محیط روح می‌بخشد.

16. آیتم‌هایی با سبک روستایی

چیدمان روستایی آشپزخانه

سبک کانتری و کاتج برگرفته از زندگی روستایی‌ها است و آیتم‌هایی مانند قابلمه‌ها و تابه‌های مسی، پرده‌های زیر سینک، دیوارکوب‌های قدیمی و انواع ظروف سنگی نمایانگر این سبک دکوراسیون هستند.

17. ترکیب فانتزی و مدرن

ایده چیدمان فانتزی آشپزخانه

گاهی می‌توانید چیدمان آشپزخانه عروس مدرن را با آیتم‌های فانتزی ترکیب کنید و فضایی شگفت‌انگیز بسازید. مثلا استفاده از پالت رنگی سفید با رنگ های جیغ و روشن در سبک‌های مدرن دیده می‌شود. می‌توانید در کنار این رنگ ها، از ترکیب چوب و رنگ های خنثی استفاده کنید تا فضایی رویایی داشته باشید.

18. استفاده از تناژهای گرم کرمی

با استفاده از تناژهای گرم رنگ کرمی در کابینت‌ها، کاشی‌ها و کف به محیط اطراف حسی گرم و دلپذیر می‌بخشید. با افزودن دو چراغ آویز برنجی براق این فضا را جذاب‌تر خواهید کرد.

19. ترکیب طرح چوب و حصیر

استفاده از حصیر و چوب در آشپزخانه

محصولات چوبی و حصیری ‏در کنار یکدیگر ترکیب شگفت‌انگیزی می‌سازند و می‌توانند هر محیطی را جذاب‌تر جلوه دهند. با استفاده از چنین آیتم‌هایی طبیعت را درون چیدمان آشپزخانه عروس جدیدتان حس می‌کنید.

20. ظروف شیشه‌ای رنگی

استفاده از ظروف شیشه ای رنگی

استفاده از ظروف شیشه‌ای رنگی و ظروف پذیرایی فانتزی و هنری در فضاهایی مانند بوفه‌ها و کابینت‌های شیشه‌ای ظاهر بسیار جذاب و شادی به محیط می‌بخشد.

21. توجه به جزئیات

گاهی با توجه به قسمت‌هایی که معمولا کسی به آن توجهی ندارد، می‌توانید ترکیب‌های شگفت‌انگیزی در دکوراسیون خلق کنید. مثلا در این تصویر دریچه هود به رنگ هلویی‌، مشابه کابینت‌ها است و به محیط جلوه جذابی می‌دهد.

22. کاغذدیواری سقف

یکی دیگر از روش‌های نوآوری در چیدمان آشپزخانه عروس مدرن، استفاده از کاغذ دیواری‌های خاص روی سقف است. با چنین تصمیمی، رنگ تاکیدی را روی سقف اعمال می‌کنید و فضایی جذاب‌تر و خاص‌تر خواهید داشت.

دکور آشپزخانه با کاغذ دیواری

23. استفاده از فرش و قالیچه

با افزودن فرشی جذاب علاوه‌بر اینکه احساس راحت‌تری در آشپزخانه خواهید داشت، به محیط رنگ و جان می‌بخشید.

استفاده از فرش و قالیچه

24. استفاده از آیتم‌های خاص

گاهی با قراردادن وسیله‌ای عجیب و خاص در چیدمان آشپزخانه عروس جدید، می‌توانید محیط را متناسب با شخصیت و سلیقه‌های خودتان بچینید و آن را جذاب‌تر کنید.

طراحی مدرن آشپزخانه

25. استفاده از آویزهای حصیری

آویزهای حصیری دکوری طرح‌دار و جذاب را به دیوارهای ساده و سفیدتان اضافه کنید تا به آن قسمت جلوه خاصی دهید.

26. قفسه‌های دیواری

شما می‌توانید دیوارهای خالی آشپزخانه خود را با افزودن قفسه‌های مختلف، به فضایی کاربردی و همچنین جذاب تبدیل کنید.

27. ترکیب آبی و مشکی

با ترکیب‌های رنگی مختلف می‌توانید محیطتان را بهبود بخشید. مثلا در این تصویر ترکیب آشپزخانه تمام مشکی و رنگ آبی تیره مبلمان بسیار جذاب بوده و محیط نشیمن را با روشی هوشمند از آشپزخانه جدا کرده است.

ترکیب رنگ ها در آشپزخانه

28. دیزاین قفسه‌های بدون در

اگر می‌خواهید چیدمان آشپزخانه عروس مدرنتان خاص و به‌یادماندنی باشد، می‌توانید کابینت‌های بالایی را جدا کنید و به‌جایش قفسه‌های بدون در نصب کنید تا همه وسایل به آیتم‌های دکوری و جذاب محیطتان تبدیل شوند. می‌توانید در این قفسه‌ها سرویس چای خوری، سرویس قهوه خوری، شکلات خوری و کیک خوری فانتزی، کاسه و پیاله‌های رنگارنگ و سرویس غذاخوری بگذارید.

29. دکوراسیون ماکسیمال

اگر از محیط‌های ساده و بی‌روح خوشتان نمی‌آید، می‌توانید ظروف و آیتم‌های متنوعی را در کنجی از آشپزخانه بچینید و محیطی پر از رنگ‌های مختلف بسازید. چنین فضایی برای افرادی مناسب است که به جمع‌کردن کلکسیون آیتم‌های عجیب‌وغریب و به‌نمایش گذاشتن آن‌ها علاقه دارند.

30. استفاده از آینه وینتج

با استفاده از آینه در محیط‌های کوچک، می‌توانید فضا را بزرگ‌تر جلوه دهید. در این آشپزخانه، از آینه‌ای وینتج و طلایی استفاده شده است تا نور را منعکس کند و نماها را بهبود بخشد. در عین حال نقطه کانونی ایجاد می‌کند که تمرکز را از اجاق گاز دور خواهد کرد.

نکات مهم در چیدمان آشپزخانه عروس مدرن

دیزاین آشپزخانه فرایندی چندمرحله‌ای است که شامل تصمیم‌گیری در مورد موارد کاربردی در این مکان مانند چیدمان، نحوه نگهداری مواد و لوازم خانگی فانتزی می‌شود. اما تمرکز در انتخاب جنس ابزار، دکور و لوازم جانبی مانند ظروف نگهدارنده فانتزی باعث می‎شود فضایی کاربردی و شخصی‌سازی‌شده داشته باشید. این موضوع باعث احساس راحتی بیشتر برای افراد به‌خصوص تازه‌عروس‌ها می‌شود.

به‌طور کلی چیدمان آشپزخانه عروس جدید، هزینه‌بر است. به‌همین دلیل باید برای آن به‌خوبی برنامه‌ریزی کنید. برای طراحی هرچه بهتر این مکان، باید به نکات خاصی توجه داشته باشید تا آشپزخانه‌تان علاوه‌بر زیبایی، کاربردی باشد. از جمله:

  • رعایت قاعده مثلث: سه قسمت مهم آشپزخانه شامل اجاق گاز، سینک و یخچال می‌شود. این مثلث باید بدون مانع باشد و فاصله هر گوشه، از دیگری بیشتر از 270 متر نشود تا حین آشپزی راحت باشید.
  • چیدمان کاربردی محیط: چیدمان آشپزخانه عروس مدرن را متناسب با پریزهای برق و وسایل الکتریکی مانند ماشین ظرفشویی، یخچال، مایکروویو، اجاق گاز، دودکش و فیلتر آب انتخاب کنید. در این فرایند دقت کنید که درهای یخچال یا ماشین ظرفشویی مانع از حرکت آزادانه در این محیط نشوند.
  • استفاده از لوازم کاربردی: کارایی محیط را با خرید لوازم خانه و آشپزخانه فانتزی و کاربردی مانند نظم‌دهنده‌های قاشق و چنگال، سبدهای ارگنایزر، بانکه و پاسماوری، جابطری و دیگر ابزارهای ضروری افزایش دهید. این موضوع حین چیدمان آشپزخانه عروس جدید اهمیت زیادی دارد.
  • تهویه مطبوع: یکی دیگر از موارد مهم در چیدمان آشپزخانه عروس ساده، تهویه است که در فضایی بسته مانند مطبخ اهمیت زیادی دارد. پس به دودکش، فن و پنجره محیط توجه کنید.
  • برنامه‌ریزی برای فضاهای ذخیره مواد: در کشوها و کابینت‌هایتان نظم‌دهنده بگذارید. از بانکه‌ها، ست جا دستمال و سطل، ظروف درب دار فریزری و دیگر ابزارهای نظم‌دهنده کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *