تراول ماگ چیست؟ – کاربرد تراول ماگ یا ماگ مسافرتی

تراول ماگ چیست

تراول ماگ چیست؟ ماگ مسافرتی (تراول ماگ) یک دوست همیشگی است؛ دوستی که همیشه همراه شما است. چه در سفر باشید، چه در محل کار، یا در مدرسه، این وسیله، نوشیدنی موردعلاقۀ شما را در دمای مناسب برایتان نگه می‌دارد. تراول ماگ یا لیوان سفری، نوعی از ظروف سرو نوشیدنی‌ با بدنۀ عایق است.

این لیوان‌ها را می‌توان با انواع نوشیدنی‌های گرم یا سرد پُر کرد و دمای آن‌ها را هم تا ساعت‌ها حفظ کرد. انواع مختلفی از تراول ماگ‌ها در بازار موجود هستند که با توجه به نیاز و سلیقۀ خود می‌توانید دست به انتخاب بزنید. بعضی از آن‌ها، دارای یک درپوش پیچی هستند که از ریختنِ نوشیدنی جلوگیری می‌کنند.

بعضی دیگر دارای یک نی هستند که نوشیدن را آسان‌تر می‌کنند. تراول ماگ‌ها برای افرادی که به نوشیدن مایعات گرم و سرد در خارج از خانه علاقه دارند، مناسب‌اند. برای اینکه بدانید تراول ماگ چیست و چه ویژگی‌هایی دارد، در ادامه با ما همراه باشید.

 تراول ماگ یعنی چه؟

تراول ماگ (Travel Mug) به‌معنای لیوان مسافرتی است. این نوع لیوان، از دو یا چند لایه تشکیل شده است که بین آن‌ها یک لایه عایق وجود دارد. این عایق از انتقال حرارت بین نوشیدنی و هوای بیرون جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود که دمای نوشیدنی تا ساعت‌ها ثابت باقی بماند.

تراول ماگ‌ها معمولاً دارای یک درِ ضدریزش هستند و مانع ریختن مایعات هنگام حرکت افراد یا عبور اتومبیل از روی دست‌اندازها می‌شوند. به‌طورکلی این عبارت به معنای لیوان مسافرتی است که با عملکرد منحصربه‌فرد خود، دما را حفظ می‌کند و مانع ریختن نوشیدنی در سفر یا فعالیت‌های روزانه می‌شود.

تراول ماگ چیست؟

تارول ماگ کافی

تراول ماگ یا لیوان مسافرتی، نوعی فنجان یا لیوان است که به‌دلیل بدنۀ عایق خود، دمای نوشیدنی را برای مدت طولانی حفظ می‌کند. این محصولات دارای یک لایه عایق از جنس فوم، پلی‌اورتان یا استنلس استیل هستند که مانع انتقال گرما یا سرما بین لایه‌های داخلی و خارجی می‌شوند و بدین‌ترتیب دست شما در برخورد با دمای داغ نوشیدنی اذیت نمیشود.

تراول ماگ‌ها در انواع مختلفی از اندازه‌ها و ظرفیت‌ها موجود هستند. درپوش‌های ماگ‌ها در انواع مختلفی از مواد و طرح‌ها به بازار عرضه می‌شوند. تراول ماگ، دمای نوشیدنی سرد یا گرم شما را برای مدت‌زمان نسبتاً طولانی‌ حفظ می‌کند و یک ابزار مفید برای حمل و نگهداری نوشیدنی‌ها در محل کار، سفر یا مدرسه به حساب می‌آید. با خرید ماگ و تراول ماگ از خانه رویایی دلسا می‌توانید از جدیدترین طرح‌ها و بهترین جنس‌ها بهره ببرید.

ویژگی‌های تراول با کیفیت

این روزها تراول ماگ به‌جای اینکه یک کالای لوکس باشد، یک وسیلۀ ضروری به حساب می‌آید؛ زیرا در طول روز همۀ‌ افراد در محل کار یا دانشگاه و … به نوشیدنی‌های سرد یا گرم نیاز پیدا می‌کنند.

به‌همین‌دلیل محبوبیت تراول ماگ‌ها در چند سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است. علاوه‌بر دانستن اینکه تراول ماگ چیست، باید با ویژگی‌های اصلی این وسیله آشنا شوید تا انتخاب درستی داشته باشید.

اندازه مناسب

تراول ماگ سرامیکی صورتی
تراول ماگ سرامیکی صورتی

اندازۀ لیوان مسافرتی باید متناسب با نیاز شما باشد. اندازۀ خیلی بزرگ، حمل‌و‌نقل را سخت می‌کند و اندازۀ خیلی کوچک مایعات کمی را در خود جای می‌دهد. اگر می‌خواهید از تراول ماگ در داخل ماشین استفاده کنید باید اندازۀ شیار جالیوانی ماشین خود را در نظر داشته باشید.

ضد‌نشت‌بودن

هنگام حمل‌و‌نقل مایعات، به‌خصوص نوشیدنی‌های داغ، بسیار ضروری است که تراول ماگ ضد نشت باشد. سرِ آن، باید طوری ثابت باشد که درصورت فشاردادن یا افتادن‌های تصادفی، مایعات داخل آن نریزند.

عایق‌بودن

تراول ماگ باید به‌خوبی عایق‌بندی شده باشد تا بتواند دمای نوشیدنی را به‌مدت زیادی حفظ کند.

مقاوم در برابر ضربه

این کالا باید جنس بادوامی داشته باشد تا در برابر ضربه‌های احتمالی، آسیب نبیند.

شست‌وشوی آسان

تراول ماگ سرامیکی صورتی
تراول ماگ سرامیکی صورتی

جنس ماگ مسافرتی باید به‌گونه‌ای باشد که بتوان آن را  به‌راحتی تمیز کرد. برای راحت‌بودن خود، به‌دنبال محصولی باشید که بتوان آن را در ماشین ظرفشویی قرار داد.

دسته‌داربودن و داشتن بند آویز

برای راحتی در سفر، رانندگی یا انجام فعالیت‌های روزانه، نیاز است که تراول ماگ، دارای یک دسته باشد تا بتوانید به‌راحتی آن را حمل کنید. همچنین داشتن بند آویز کمک می‌کند تا آن را روی شانۀ خود آویز کنید.

نحوه استفاده از تراول ماگ‌

همان‌طور که از نام آن پیدا است، از این وسیله می‌توان در سفرها و فعالیت‌های روزانه استفاده کرد. نحوۀ  استفاده از این محصول، بسیار آسان است. کافی است نوشیدنی موردنظر خود را در آن بریزید و سپس سر آن را محکم ببندید. رعایت نکات سادۀ زیر، به افزایش طول عمر آن کمک می‌کند:

 • قبل‌از استفاده، آن را با آب گرم و مایع شوینده بشویید تا از هرگونه آلودگی تمیز شود.
 • هنگام ریختن نوشیدنی داغ، مراقب باشید که زیاد تراول ماگ را پر نکنید؛ زیرا ممکن است نوشیدنی از آن سرازیر شود.
 • پس‌از ریختن نوشیدنی، سرِ آن را محکم ببندید تا از نشتی جلوگیری‌ کنید.
 • هنگام حرکت، آن را در جای مناسب قرار دهید. اگر آن را داخل کوله یا کیف خود قرار می‌دهید، مراقب باشید که محتویات داخل آن به بیرون نریزد.
 • اگر از تراول ماگ‌ برای نوشیدنی‌های سرد استفاده می‌کنید، مراقب قراردادن آن در ماشین ظرفشویی باشید. دمای بالای ماشین ظرف‌شویی ممکن است به آن آسیب برساند.
 • هنگام شست‌وشوی تراول ماگ فانتزی، مراقب باشید تا مواد شوینده به آن آسیبی نرساند.

تفاوت ماگ و تراول ماگ‌ در چیست؟

ماگ و تراول ماگ هر دو برای نگهداری و نوشیدن مایعات طراحی شده‌اند؛ اما با هم تفاوت‌هایی دارند. ماگ‌ها که انواع مختلفی مانند ماگ کافی دارند، برای استفاده در خانه، محل کار و مکان‌های عمومی مناسب هستند. تراول ماگ‌ها را می‌توان در حین حرکت و سفر استفاده کرد. در ادامه به چند مورد دیگر از تفاوت‌های این دو می‌پردازیم.

 • طراحی و سبک: ماگ‌ها دارای دسته‌ای هستند که برای استفاده در خانه، محل کار و مکان‌های عمومی طراحی شده‌اند. تراول ماگ‌ها به‌گونه‌ای ساخته می‌شوند که دما را حفظ کنند و مانع ریختن مایعات هنگام حرکت شوند.
 • حجم و ظرفیت: ماگ‌ها معمولاً حجم و ظرفیت بیشتری نسبت به تراول ماگ‌ها دارند.
 • جنس: ماگ‌ها از جنس‌های مختلفی مانند سرامیک، شیشه، پلاستیک و فلز ساخته می‌شوند. جنس تراول ماگ‌ها معمولاً فولاد ضدزنگ است؛ زیرا این جنس دما را به‌خوبی حفظ می‌کند و در برابر ضربات بادوام است.

بهترین جنس تراول ماگ چیست؟

تراول ماگ‌های سرامیکی با درِ سیلیکونی بهترین گزینه برای افرادی هستند که به‌دنبال یک جنس عالی با عایق‌بندی مناسب‌اند. سرامیک، دوام زیادی دارد و در برابر خش و ضربه مقاوم است. همچنین عایق بسیار خوبی است و می‌تواند دما را تا ساعت‌ها حفظ و از ریخته‌شدن نوشیدنی جلوگیری‌ کند. در این بخش برخی از ویژگی‌های تراول ماگ سرامیکی با در سیلیکونی را توضیح می‌دهیم.

 • ظاهر زیبا: ظاهر سرامیک طبیعی و زیبا است. می‌توان آن را در طیف گسترده‌ای از طرح‌ها و رنگ‌ها پیدا کرد که البته برای هدیه‌دادن هم مناسب هستند.
 • عایق‌بندی فوق‌العاده: ماگ سرامیک با درِ سیلیکونی یک عایق عالی برای حفظ گرما است.
 • مادۀ غیرسمی: برخلاف بعضی از مواد دیگر، سرامیک ماده‌ای بی‌خطر برای سلامتی است.

تراول ماگ چند ساعت گرم نگه میدارد؟

تراول ماگ‌ها معمولاً دارای قابلیت نگه‌داری گرمای مایعات برای مدت زمان محدودی هستند. این مدت زمان بستگی به عواملی مانند میزان حرارت مایع، شرایط محیطی و کیفیت محصول دارد. اما به طور معمول، تراول ماگ‌ها حدود 4 تا 6 ساعت گرم نگه میدارند، اما در برخی موارد ممکن است که مدت زمان آنها کمتر یا بیشتر باشد. بهتر است قبل از خرید و استفاده از تراول ماگ، دستورالعمل‌ها و توصیه‌های تولیدکننده را مطالعه کنید.

به عنوان مثال تراول ماگ های سرامیکی تا 4 ساعت دمای گرم مایعات را حفظ میکنند. این در حالی است که تراول ماگ های فلزی به ویژه برند استنلی و نسپرسو تا 24 ساعت نیز میتوانند دمای بالای مایعات را حفظ کنند.

سخن پایانی

در این مقاله بررسی کردیم که تراول ماگ چیست. طراحی این وسیله به‌گونه‌ای است که برای استفاده در سفر و حمل‌و‌نقل، آسان باشد. تراول ماگ‌ها در جنس‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند؛ اما بهترین آن‌ها تراول ماگ سرامیکی با درِ سیلیکونی است که مزیت‌هایی زیادی دارد.

تراول ماگ‌ها بسیار کاربردی و سازگار با محیط‌زیست هستند. ازطرف‌دیگر دمای نوشیدنی سرد یا گرم را تا ساعت‌ها حفظ می‌کنند. با خرید بهترین برند تراول ماگ از فروشگاه‌های معتبری مانند لوازم فانتزی خانه رویایی دلسا، می‌توانید تا سال‌های زیادی از این وسیلۀ کاربردی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *